(Görüntülü) Samsunlulardan o uygulamaya destek

Polis Akademisi Başkanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından kadına yönelik şiddetin önlenmesi konularına ilişkin eğitim müfredatı hazırlanarak bu konunun hemen her seviyede eğitim alacak öğrencilerin eğitimlerinin bir parçası haline getirilecek olmasının üzerine konuyu değerlendiren Samsunlular, şiddetin azalması için yapılacak olan eğitim programını sonuna kadar desteklediklerini söyleyerek, kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kalmasını temenni etti.

03 Ocak 2020 Cuma 13:01
banner223

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber ekibi Samsunlu vatandaşlara mikrofon uzatarak, " Kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik eğitim müfredatı hazırlanarak bu konu okullarda eğitimin bir parçası haline gelecek olması konusunu nasıl değerlendirirsiniz?" sorusunu yöneltti.

GEÇ BİLE KALINDI

Çetin SERTTAŞ: Bu tür eğitimler için geç bile kalındığını düşünüyorum. İnsanlık için faydalı bir düşünce. Bu konuyla alakalı cezaların da caydırıcı olması gerekli. Bu ülkede artık kadına, çocuğa şiddet uygulanmasın. Bunların temeli hep eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Uygulamanın daha önceden yapılması gerekliydi.

PROJEYİ DESTEKLERİM

Ayhan KOL: Projenin uygulanmasını desteklerim. Eğer bu uygulama başlarsa ülkemiz adına da güzel şeyler olur, insanlar bilinçli bir şekilde hareket eder. Çünkü kadına yönelik şiddet tamamen cehaletten kaynaklanıyor. Bunun çözümü de eğitimi temelden almak.

TEMEL EĞİTİMSİZLİK

Fevziye EKİCİOĞLU: Kadına şiddet uygulayan herkesi kınıyoruz. Yen müfredatla konuyla alakalı eğitimin başlaması çok iyi olur. Çünkü, herkes ona göre tedbirini alır. Zaten bu konuların temelinde eğitimsizlik yatıyor. İnsanlar eğitimlere tabi tutulmalı ki bilinçli insan sayısı artsın ve bizim ülkemizde bir daha böyle şeyler yaşanmasın.

EĞİTİM SÜREKLİ OLMALI

Davut DÜNDAR: Önemli olan önce kadının tanımını yapabilmek. Önce insanlara kadının tanımı öğretilmeli. Kadını, ailenin asaletini canlandıran birisi olarak görüyorum ben. Eğitim, konunun kilit noktası zaten ve sürekli olması gerekiyor. Hayvanlar bile eğitilmediği zaman saldırgan oluyorlar. İnsanlar da eğitilmeli ki ülkemizde bu tarz cahillikler yaşanmasın.

ÇOK MUTLU OLURUM

Necla BATMAZ: Eğitim verilmeye başladığında çok mutlu olurum. Kadına ve çocuklara yönelik şiddet çok yanlış ve kimsenin yapmaması gereken bir davranış. Kadınlar olmazsa eğer bu dünya güzelleşmez. Ülkemizde bu davranışları gördüğümüzde utanıyoruz artık. Bunun temeli de eğitimsizlikten kaynaklanıyor ve bunun eğitiminin verilemeye başlanmasını sonuna kadar desteklerim.

HERKES EĞİTİLMELİ

Gülseren ÖZTÜRE: Herkese şiddetle alakalı eğitim verilmesi ne kadar güzel olur ve ben sonuna kadar destek veririm. İnsanlar öğrenmeli artık şiddetle hiçbir şeyin olmayacağını. İnşallah bu uygulama ülkemiz için faydalı olur. Şiddete artık bir şekilde dur denmeli. Ben her gün haberlerde gördükçe sinirleniyorum. Çünkü kimse bunu hak etmiyor.

EĞİTİM TEMELİ AİLE

Nilüfer GÜR: Eğitim önce aileden geçer daha sonra okullarda devam eder. Çocuk ne şekil ailede büyürse, onun gibi olur. Bu yüzden önce aile eğitimi önemli, çünkü eğitimin temeli ailede atılır. Okullarda yapılacak olan bu sistemi de ben desteklerim sonuna kadar. Çünkü insanlar artık bilinçlenmeli. Biz her gün şiddet haberi görmekten yorulduk.

İNSANLAR BİLİNÇLENDİRİLMELİ

Mehmet Can ARSLAN:Bu şekilde eğitim verilmesi çok iyi olur. Çünkü artık bu şiddet haberlerini duyduğumuzda yadırgamamaya başladık ve şaşırmıyoruz. Çünkü son zamanlarda ülkemizde sıklıkla gündeme gelmeye başladı. İnsanların bilinçlendirilmesi gerekli, özellikle küçük yaşlardaki çocuklara eğitim verilmeli.

EĞİTİMİ İYİ VERİLMELİ

Aydın ŞEREF: Kadına şiddet bizim ülkemizde gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunun sebebi de eğitimsizlikten ve cehaletten kaynaklanıyor. Bu konuyla alakalı insanlara ne kadar bilgi ve eğitim verilirse o kadar şiddetin azalacağını düşünüyorum. Şiddet uygulayan insanların cezaları daha fazla olmalı.

Elif DANIŞMA-Yasin YILDIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner226