(Görüntülü) Samsun Protokolünün Yeni Yıl Dilekleri

SAMSUN İÇİN GÜZEL BİR YIL OLSUN 2020'YE UMUTLA BAKIYORLAR Samsun Canlı Haber TV aracılığıyla yeni yıl mesajlarını ileten milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, 2020 yılından umutlu olduklarını dile getirdi

31 Aralık 2019 Salı 16:22
banner223

Samsun'da milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına yeni yıl mesajını iletti. 

MUTLULUK GETİRSİN
Samsun Valisi Osman KAYMAK: Milli Mücadele’nin 100. yılını kutladığımız yoğun bir seneyi geride bıraktık. Bu vesileyle tüm Samsunluların 2020 yılını kutluyorum. Yeni yılın herkesin gönlüne göre geçmesini diliyorum. 2020 öncelikle Samsun'a ve tüm Türkiye'ye sağlık, huzur ve mutluluk getirsin. Bizi takip eden siz basın mensubu arkadaşlarımızın da yeni yılını kutluyorum. Bizim tüm çalışmalarımızı halkımıza duyuruyorsunuz, sizlere de başarılar diliyorum. Yeni yılda herkesin amaçlarının gerçekleşmesi için dua ediyorum. 

BİR ADIM ÖNCE BAŞLADIK
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat KÖKTAŞ: 2019 yılı Türkiye'nin iç ve dış siyaseti ve terör açısından önemli bir yıl oldu. Enlerin ve ilklerin yaşandığı bir yıl olarak geride kalmaya hazırlanıyor. Bölgemizi ilgilendiren güney sınırlarımızdaki güvenlik harekatlarını da ülkemizde yaşadık. Bunlar askerimiz, jandarmamız ve emniyet güçlerimizin askeri mücadelesidir. Müjdeli haberlerimiz de oldu. Yüzde yüz yerli üreteceğimiz otomobilimizi tanıttık. Türkiye dünyadan bir adım önde başladı bu yarışa. Bu yılın en önemli, en sevindirici haberi ise, önceki yıllara oranla verdiğimiz şehit sayısındaki düşüştür. İnşallah 2020 yılında bu unsurların tamamı kaldırılarak, ülkenin bölünmez bütünlüğüne katkı sağlayacağız. Samsun ölçeğinde 2019 yılında başlayan projeleri 2020 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Mutlu insanların yaşadığı bir şehir yaratmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bütün hemşerilerimizin yeni yılını sizin vesileniz ile tebrik ediyorum. 

DÜNYA BARIŞINA KATKI SAĞLAYALIM
CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK:  2019 yılını oldukça zor koşullarda karşılıyoruz. Ekonomik durumlar herkesin malumu. 2020 yılında Türkiye'deki siyaset ve ekonominin iyi olmasını ve diğer ülkelerle ilişkilerin daha iyi olmasını temenni ediyorum. Dünya barışına katkıda bulunmamız gerekiyor. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, sağlık huzur ve mutluluk dolu bir yıl temenni ediyorum.

HUZUR DOLU BİR YIL
Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan USTA: Umarım 2020 hem ülkemiz hem de dünya açısından huzur dolu bir yıl olur. Huzur olabilmesi için sorumlu olan herkesin kendisini değil milletini düşünerek hareket etmesi lazım. Eğer bu yapılamazsa 2020 daha zor geçecek. Tabi bir siyasetçi olarak vatandaşımıza korkudan ziyade ümit vermeliyiz. Doğru kararlar vermesi durumunda inşallah Türkiye’nin önünün aydınlık olacağını düşünüyorum.

SAMSUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR: Samsun'un, Türkiye'nin en mutlu ve en sağlıklı insanlarının yaşadığı bir şehir olmasını diliyorum ve bu noktada gece gündüz çalışıyoruz. Ülke ve milletimiz için barış, huzur ve güvenlik diliyorum. Dünya insanlığı ve gelecek nesil için barışa ihtiyacımız var. Huzur ve güvenlik içerisinde tüm yaratılmışların daha iyi bir ortam içerisinde yaşayacak olduğu bir dünya diliyorum.

YENİ YILDA UMUDU YAYACAĞIZ
Atakum Belediye Başkanı Cemil DEVECİ:  2019 yılında çıktığımız bu yolda 2020 yılında Atakumluların can yoldaşlığı ve dayanışma gücüyle çok çalışarak devam edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 100 yıl önce bağımsızlık ateşini yaktığı bu kentte ülkemizin ihtiyaç duyduğu demokrasiyi, sevgiyi ve en önemlisi umudu yayacağız. Yeni yılın insanlığa ülkemize ve Atakum'a güzellikleriyle gelmesini diliyorum. 2020 yılında da Atakum'u en iyi yerlere getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. 

ÇOCUKLARA İYİ BİR GELECEK BIRAKALIM
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: Özellikle kendi bölgem için çok rica ediyorum gerçekten belki oğlu yüzünden, belki gelini yüzünden, belki kendi kötü alışkanlıkları yüzünden ailesini de sıkıntıya sokmuş insanlarımız var. Biz bu ailelerimize sahip çıkmak zorundayız. Bugün ev şartları çok iyi olmayan, yaşam şartları çok iyi olmayan, geçim standartları iyi olmayan insanlara onların zekatları ile ulaşmaya çalışıyoruz. Bugün böyle bir dönemdeyiz. Bu yüzden imkanı olan yardıma ihtiyacı olanlara versin. 2020 yılından ölümün de var olduğunu hatırlayarak dini ne olursa olsun insanların bir gün öleceğini hissederek çocuklara  çok mutlu bir dünya, çocuklara çok mutlu bir dünya ve iyi bir gelecek bırakmalarını Allah hepimize naip etsin.  2020 yılının özelde ülkemiz için ama genelde bütün dünya çocuklarımız için barış, huzur, mutluluk getiren bir yıl olmasını temenni ediyorum.

YENİ YIL KUTLU OLSUN
Çarşamba Belediye Başkanı Halit DOĞAN: Herkesin gönlüne göre bir yıl geçirmesini diliyorum. Çoluk çocuklarıyla mutlu bir aile yaşamı diliyorum. Herkesin yeni yılı kutlu olsun.   

İNŞALLAH BEREKETLİ OLUR 
Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ: Bafralı vatandaşlarımızın ve tüm Türkiye'nin yeni yılını kutluyorum. İnşallah yeni yıl hepimiz için hayırlı olur, bereketli ve güzel bir yıl olur. Bafra için de inşallah 2020 yılı ve diğer yıllar çok güzel yatırımların geldiği bir yıl olacak. Şehir merkezinde günlük işlerimizi yaparken Bafra'nın geleceğini ilgilendiren projelerimiz olacak. Biraz zaman alacak ama çalışmalarımız sürecek. Yeni yılın hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 

BEKLENTİLERİ KARŞILAMAYI İSTİYORUZ 
Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Müslümanların dünyanın birçok bölgesinde eziyet çektiği yıllardan geçiyoruz. Kan dökülmesinin durduğu, barışın, huzurun dünyaya hakim olduğu bir yıl temenni ediyoruz.  İnsanlarımızın beklentilerini karşılayabilmeyi planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl, tüm insanlarımıza gönüllerinde hangi güzellikler varsa onlar, sağlık, sıhhat, huzur ve mutluluk ve kan dökülmemesi temennisiyle diliyorum

HAYIRLARLA GELSİN
Kavak Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU: 2020 yılının memleketimize, ülkemize ve dünya coğrafyasında yaşayan bütün insanlara, bu tüm insanlık alemine hayırlar getirmesini diliyorum. 2020 yılının ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum. Aynı zamanda Samsun'un ve Kavak'ın daha başarılı olmasını temenni ediyorum. Daha başarılı, huzurlu ve refah, yaşanılabilir bir ilçe veya  il yapılması konusunda Allah'ın bize gayret ve çapa nasip etmesinin diliyorum.  

 HEYECANLA KARŞILIYORUZ
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan AKSU: Biz Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturma ve ülkemizde barınan Suriyeli misafirlerimizin yine kendi topraklarına dönmeleri adına ciddi bir çalışma içinde olduk ve bu süreçte  Afrin ve Kuzey Suriye'de ki Barış Pınarı Harekatı ve ülke içerisindeki terör olayları süresinde ortaya konulan gayret takdire şayan bu vesileyle tüm şehitlerimize  Allah'tan rahmet diliyorum.  Tabi 2020 yılına heyecanla giriyoruz,  umutla giriyoruz yerli otomobil ile alakalı lansman ekstra arttırdı ayrıca Kanal İstanbul ile ilgili Türkiye ve dünyanın ilgilendiği hatta uluslar arası sözleşmeleri ilgilendiren boyutlarıyla beraber Kanal İstanbul  konusu 2020 ye girerken heyecanımıza heyecan katıyor lansman ve tanıtımla geçiyor. Kanal İstanbul projesi  Allah'ın izniyle Türkiye'nin prestijini gelecekle alakalı ufkunu genişletecek ve bu anlamda çok büyük katkılar sağlayacak. 2020'ye bu heyecanlarla girmişken milletimize, Samsun'umuza, ülkemize hayırlar getirmesini, esenlik sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.

YENİ YILDA BİRLİK İÇİNDE OLALIM
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet KUNDAK: 2020 Samsun'a tüm Türkiye'ye tüm insanlığa barış huzur getirmesini diliyorum. Samsun ve ülkemiz için işsizliğin olmadığı kadın cinayetlerinin, çocuk istismarının son bulduğu hak, hukuk ve adaletin sağlanabildiği yeni bir olmasını temenni ediyorum. Özellikle son zamanlarda artan geçim sıkıntısının 2020 yılında son bulmasını istiyorum. Samsun olarak da ağır bir fatura ödedik. CHP olarak biz buna son vermek adına devam edeceğiz halkımızdan da bize daha fazla destek olmalarını bu sıkıntıları yenmek adına bizlerle beraber olmalarını bekliyoruz hepsine sağlıklı, mutlu ve huzurlu yeni bir yıl diliyorum.

EKONOMİNİN DÜZELDİĞİ BİR YIL
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep GÜLEROĞLU: 2019 maalesef çok iyi geçmedi. Hem ülkemiz adına, hem şehrimiz adına kötüydü. İnşallah 2020 yılında insanlarımızın daha mutlu, barış ve huzur içerisinde yaşayacakları bir yıl olur. İşsizliğin azaldığı, enflasyonun düştüğü, ekonomik göstergelerin düzeldiği, insanları mutlu edecek gelişmelerin yaşandığı bir yıl olur. Ülkemiz açısından iç ve dış siyasette bundan önce yapılan hataların tekrarlanmayacağı bir yıl olur inşallah. Tüm Türk insanının, İslam aliminin ve hatta tüm insanların hayrına gelişecek olayların yaşanacağı bir yıl olur inşallah diyorum ve sizlere de hayırlı bir yıl diliyorum tüm Samsun halkıyla beraber güzel yıllarımızın olmasını temenni ediyorum. 

İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜLDÜĞÜ BİR YIL
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah KARAPIÇAK: Açın olmadığı, işsizin kalmadığı, istihdamın yapıldığı, kadına şiddetin ortadan kalktığı, eğitimimin daha da ileriye doğru gittiği  bir yıl temennisiyle başlayarak sınırlarımızın güvenliği için terörün olmadığı, insanların can güvenliğinin daha çok sağlandığı, insanların huzur ve refah içinde yaşadığı bir de işsizliğin çözüldüğü bir yıl diliyorum. Ayrıca 20'inci asra biz 'Türk Asrı' diyoruz.  20. asrında bütün hedeflerin yakalandığı, mücadelelerin bittiği ve etrafımıza kurulması planlanan terör devletinin de tarihten silindiği bir yıl olmasını diliyorum. 

EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE DEVAM
Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN: 2019 yılı, Samsun Milli Eğitim camiası olarak her alanda birçok projeyi hayata geçirdiğimiz, gelecek adına ümit veren çalışmalar yaptığımız bir yıl oldu. Ancak her yeni yıl, daha fazla umut ve beklentiyi de beraberinde getirmektedir. Ülkemizin eğitim seferberliğinde dikkat çeken şehirlerinin gözbebeği olan Samsun’da, sizlerle beraber daha nice mutlu, başarılı günler geçireceğimize inancım tamdır. Bu sorumluluğun bilinci ile 2020 yılında da çalışmalarımız aynı şevkle ve tüm hızıyla devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni eder, sevgi, saygı ve kardeşlik duyguları içinde öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarımızın ve başta velilerimiz olmak üzere milletimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım.

GÜZEL BİR YIL OLSUN
Samsun Genç İş İnsanları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Onur ÖZTEKİN: 2020 yılında projelerimiz var. Özellikle genç girişimci arkadaşlarımız için. Özellikle üniversitelerimizle oradaki meslek kulüplerimizle ciddi planlarımız var ve bunlarla ilgili de güzel çalışmalarımız olacak. 2020 yılının hepimiz için hayırlı olmasını ve güzel bir yıl geçirmemizi diliyorum. Ticari ve ekonomik olarak da ülkemiz ve devletimiz için inşallah güzel bir yıl olur diye umut ediyorum.

2020 YILI HAYIRLI OLSUN
Samsun İkinci El Galericiler Sitesi Başkanı İbrahim KINIK: Yeni yıl herkese barış huzur ve mutluluk getirsin. İnşallah Allah herkesin kalbine göre verir. 2020 yılının ülkemiz adına hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyorum. 

Merve İLHAN, Dilber BAHADIR, Elif DANIŞMAZ, Yasin YILDIZ, Cemal Said KAPTAN
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner228

banner226