Dünya standartlarında 'Yeni Nesil Eğitim' Doğa Koleji’nde!

15 yıldır Samsun’da eğitim hizmeti veren Doğa Koleji, klasik kalıpları yıkarak modern ve vizyoner eğitim modelleri, çağdaş eğitim teknolojileri ve yetkin eğitim kadrosuyla öğrencilerine birçok ayrıcalık sunuyor

Dünya standartlarında 'Yeni Nesil Eğitim' Doğa Koleji’nde!

15 yıldır Samsun’da eğitim hizmeti veren Doğa Koleji, klasik kalıpları yıkarak modern ve vizyoner eğitim modelleri, çağdaş eğitim teknolojileri ve yetkin eğitim kadrosuyla öğrencilerine birçok ayrıcalık sunuyor

17 Ağustos 2017 Perşembe 10:06

2002 yılında Samsun’da eğitim öğretim hayatına başlayan Doğa Koleji,  dünya standartlarındaki, “Yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiriyor.

Öğrencilere sunduğu ayrıcalıklı eğitim modelleri, çağdaş eğitim teknolojileri ve yetkin eğitim kadrosuyla Samsun’da adından söz ettiren Doğa Koleji geniş sosyal alanlarıyla öğrencileri dört duvar arasında hapsolmaktan kurtarıyor. Açık - kapalı spor tesisleri, kapalı yüzme havuzu, 360 kişilik konferans salonu, akıllı tahta sistemleriyle donatılan sınıflarıyla bir eğitim kurumundan fazlasını öğrencilerine sunan okul anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim veriyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK EĞİTİM KURUMU!
Doğa Koleji’nin Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından biri olduğunu ifade eden Doğa Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü İsmail Özdoğan, “Doğa Koleji, Samsun Kampüsü 1200 öğrenci kapasitesiyle 4 yıldır hizmet veriyor.  Bu sürecin oluşmasına etki eden bazı faktörler var ve özellikle bunların üzerinde durulması gerekiyor.  Doğa Koleji, uluslararası bir proje ve ürün haline gelen iki tane önemli eğitim ürünü ortaya çıkardı. 1’incisi Doğa Konseptli Eğitim Modeli, diğeri ise özellikle lise öğrencilerinin iş hayatına hazırlanması temeli üzerine kurgulanmış olan t-MBA eğitim modelidir. Bugün bu iki ürün uluslararası alanda satışı yapılan eğitim ürünleri haline gelmiştir. Bunların yanında doğayı merkez alan bir eğitim anlayışıyla ilerleyen Doğa Koleji, ezberci kalıpların dışına çıkan, analitik düşünme becerisi yüksek, kendini ifade etme ve sosyal becerileri gelişmiş bireyler yetiştirme konusunda çaba sarf eden, bu çerçevede eğitim-öğretim hizmeti sürdüren bir kurum olarak devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük eğitim-öğretim kurumu olmasının yanında, Türkiye’nin en güvenilir eğitim markası olma başarısına da ulaşmıştır” dedi.

EN FAZLA AB PROJESİ ÜRETEN KURUM!
Doğa Koleji’ni  diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelliğinin eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern, vizyoner modelleri hayata geçirmesi olduğunu belirten Özdoğan, “Uluslararası nitelikte öğrenci ve birey yetiştirme hedefi üzerine kurgulanmış bir misyona sahiptir. Bu çerçeve içerisinde dünyada olup biten gelişmeleri, eğitimdeki yeni akımları ve yeni gelişmeleri takip ederek bunu eğitim öğretim sisteminin bir parçası haline getirmektedir. En temelde uluslararası projeler ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeleri eğitim-öğretim sürecine en hızlı ve en doğru biçimde adapte eden eğitim kurumu olarak faaliyet göstermekteyiz. Özellikle son dönemde gündeme gelen robotik kodlama ve diğer alandaki çalışmalarımız, teknolojiyle bütünleşmiş kampüslerimiz bunun en önemli göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Vizyonumuzun bir parçası olarak uluslararası alanda üretmiş olduğumuz projelerle bugün en fazla Avrupa Birliği Projesi üreten, gerçekleştiren eğitim kurumuyuz. Aynı zamanda da 5 projesi Avrupa Birliği tarafından fonlanmış tek Türk okuluyuz.  Temelde bilgiyi edinen, fakat sadece kendini bilgiyle donatan değil, bilgiyi kullanabilen bireyler yetiştirmek en temel çıkış noktası. Bunun yanında evrensel değerlere açık, ulusal değerlere sahip bir birey yetiştirmek,  Doğa Koleji’nin en temel misyonu olarak belirlenmiştir” dedi.

ROBOTİK KODLAMA…
Ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı bir eğitim markası olduklarını ifade eden Özdoğan,“Öğrencilerin kültür, sosyal, spor ve sanat alanında Kendilerinin ifade edebilecekleri, becerilerinin geliştirebilecekleri alanlara açmaya çalışıyoruz. Fotoğrafçılıktan tenise, yüzmeden tasarıma, basketboldan futbola varıncaya kadar öğrencilerimiz kendilerini ifade edebilecekleri kurslar etkinlikler ve organizasyonlarla iç içeler. Bunun yanında normal eğitim öğretim sürecinin bir parçası haline getirilen teknolojiyle tanışıklığı sağlayan robotik kodlama gibi çok önemli bir eğitimi de burada alabiliyorlar” diye konuştu.

SAĞLIKLI VE DOĞRU ALT YAPI
Öğrenci ve velilerin Doğa Okulları’nı tercih etmelerindeki temel nedenin eğitimler ilgili koymuş oldukları vizyon olduğunu belirten Özdoğan,“Doğa Okulları’nda öğrencilerin akademik gelişim süreci bir bütün olarak ele alınır ancak bu bütün içinde öğrencinin geçmesi gereken TEOG, YGS, LYS gibi geçiş süreçleri göz önünde bulundurulup buna göre bir ilerleme sağlanır. TEOG, YGS, LYS gibi geçiş süreçlerde sadece bunları sınav dönemi olarak ele almak ve o zemin üzerinde ilerlemek belli bir alt yapı eksikliği üzerine bina inşa etme gibi bir sonuç doğurur. Dolayısıyla bu da istenilen verimi vermez. Burada en temel süreç öğrencinin o temel sürece gelinceye kadar sağlıklı ve doğru bir alt yapı oluşturmasını sağlamak ve sınav döneminde yapılacak olan özel takviye çalışmalar ile öğrencinin maksimum derecede başarı elde etmesini sağlamak. TEOG süreci bizim öğrencilerimiz için 7’nci sınıfın 2’nci döneminde başlamakta, 8’inci sınıfın son yazılısına kadar devam etmekte” şeklinde konuştu.

İLETİŞİME DAYALI YABANCI DİL
Yabancı dili anadili kadar rahat kullanan öğrenciler yetiştirdiklerini ifade eden Özdoğan, “Yaparak, yaşayarak ve iletişime dayalı yabancı dil eğitimimiz var. Anaokulunda liseye kadar tüm kademelerimizde yoğunlaştırılmış bir İngilizce eğitimimiz söz konusudur. Öğrencilerimiz ilkokul 2’nci sınıftan itibaren Cambridge gibi uluslararası sınavlara girerek dil birikimlerini uluslararası ölçme değerlendirme araçlarıyla belgelendirmektedirler. Bu anlamda kurumumuzun koyduğu en temel vizyon, Doğa Okulları’ndan mezun olan genç tüm akademik kariyerini buradan almış olduğu İngilizce eğitimi üzerine inşa edebilir. Bu velilerimiz açısından önemli bir tercih nedeni olabilir. Anaokulundan liseye kadar okulumuzda kodlama, 3D, tasarım ve yazılım gibi birtakım dersler alarak teknoloji kullanımı konusunda çok farklı bir noktaya ulaşmaktalar ve aynı zamanda teknoloji okuryazarlıklarını artırmaktalar” dedi.

Röportaj: Mine ŞEN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.