banner220

AK Parti Samsun'da e-temayül heyecanı 

AK Parti Samsun teşkilatında temayül heyecanı yaşandı. İlk kez uygulanan e-başvuru ve e-temayül için salona 30 bilgisayar kuruldu. Teşkilat mensupları temayül kararlarını elektronik sitem üzerinden genel merkeze yolladı.

AK Parti Samsun'da e-temayül heyecanı 

AK Parti Samsun teşkilatında temayül heyecanı yaşandı. İlk kez uygulanan e-başvuru ve e-temayül için salona 30 bilgisayar kuruldu. Teşkilat mensupları temayül kararlarını elektronik sitem üzerinden genel merkeze yolladı.

18 Kasım 2018 Pazar 17:50
AK Parti Samsun'da e-temayül heyecanı 
banner223

AK Parti İl Başkanlığı'nın Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir Salonu'nda 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi düzenlediği temayül yoklaması saat 11.00'de başladı. İlk kez uygulanan e-başvuru ve e-temayül 
için salona 30 bilgisayar kuruldu. Teşkilat mensupları temayül kararlarını elektronik sitem üzerinden genel merkeze yolladı.Samsun’daki temayül yoklamasına ayrıca AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Amasya Milletvekili Levent Karahocagil, mevcut belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. 

ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR
Temayül yoklaması öncesinde konuşan AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Bölge Koordinatörü ve Temayül Komisyonu Başkanı Bülent Yağmur, "31 Mart 2019’da yerel seçimler yapılacak. AK Parti’nin 2023 vizyonunu gerçekleştirmesi için bu seçimlerde ve saha sonrasında da çok çalışmamız gerekiyor. Kapı kapı dolaşarak partimizin, belediyelerimizin hizmetlerini vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. AK Parti gönül partisidir, biz insanlarımızın gönüllerine dokunduk. 16 yıldır milletimizin gönlüne dokunarak hizmet veriyoruz, bundan sonra da öyle yapacağız. Bugün de ilk defa elektronik teşkilat temayülümüzü gerçekleştireceğiz. Biz, teknolojinin ve gelişimin partisiyiz. Aday adaylığı başvurularını elektronik başvuru şeklinde aldık. Yani internete bağlanan her kardeşimiz her yerden aday adaylığını başvurusunu yapabildi. Ön başvurularını yapan arkadaşlarımız, bunların çıktısıyla beraber, il ve ilçe teşkilatlarına girerek başvurularını tamamladılar” dedi. 

6 TON KAĞIT TASARRUFU
Elektronik siteme geçişle birlikte kağıttan ve zamandan tasarruf ettiklerinin altını çizen Yağmur, "Elektronik teşkilat temayülüyle bilgisayar sistemi üzerinde temayülümüzü gerçekleştireceğiz. Sistemimizi salona kurduk. Oy kullanacak teşkilat mensupları sistemin başına geçtiğinde ilk olarak anketi tamamlayacaklar. Ondan sonra da belediyede görev yapmasını istediğiniz 2 ismi yazabileceksiniz. E-başvuru ve e-temayül bize çok önemli şeyler kazandırdı. İşlemlerimiz böylece çok hızlandı. Böylece hem zamandan hem de kağıttan tasarruf ettik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda e-başvuru ve e-temayül sonucunda 6 ton kağıt tasarrufu sağladık. Bu da bizim için önemli bir kazanımdır. 30 adet bilgisayarda e-temayül işlemi çok seri bir şekilde gerçekleşecektir” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından başlayan ve yaklaşık 3 bin partilinin katıldığı temayül oylaması saat 16.00'da sona erdi.

8 SAAT CANLI YAYIN
AK Parti’nin tarihi temayülünün tüm atmosferini canlı yayınla ekranlara getiren Samsun Canlı Haber TV ekibi, 8 saat boyunca özel konuklarla temayülün nabzını tuttu. Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan, ilk kez yapılan e-temayülde aldığı konuklarla programı izleyicilerle buluşturdu.   

GÖREV TALİP OLDUK
Bafra Belediye Başkan Aday Adayı Osman Genç: Biz de Bafra'da bu göreve talip olduk. Aday adayı olarak da bugün temayül yoklamasında bulunmuş bulunuyoruz.  Bu güzel şehrimizde daha güzel hizmetler yapabilmek için çeşitli birimlerde görev aldım. Daha önce de milletvekilliği adaylığım olmuştu. Herşey Bafra, Samsun ve ülkemiz için. 

GENEL MERKEZ DEĞERLENDİRECEK
Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman: E-temayül ile 6 ton kağıdın israf olmasını önledik. Yoklama kurulan 30 bilgisayar üzerinden gerçekleşiyor. Kart okuyucu sistemi üzerinden bizim verdiğimiz kartlarla oy kullanım işlemi yapılıyor. Bugün şehrimiz Samsun'da e-temayül yoklaması güzel ve bayram havasında geçiyor. Tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Değerlendirmeleri genel merkezimiz yapacak.

GÜLE OYNAYA GELDİK
Salıpazarı Belediye Başkan Aday Adayı Erdal Bozkurt: Temayül bitince sahaya ineceğiz kendimizi anlatmaya devam edeceğiz. Neden bizi seçmeleri gerektiğini anlatacağız. Salıpazarı halkı çok bilinçli. Her söylediğinize bir karşılık geliyor. Bizim tespit edemediklerimizi onlar tespit ediyorlar. Biz 2 aday adayıyız, Salıpazarı için güle oynaya geldik. İnşallah da böyle devam eder. Çünkü demokratik bir ortam. Halkımızın gerginliğe değil huzurlu bir ortama ihtiyacı var. Biz de onlara bunu yansıtmaya çalışıyoruz. 

HAYIRLISI OLSUN
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar:  E-temayül bizim partimizin getirdiği bir uygulamada, ilk defa da elektronik sistemle yapılıyor. Temayülün yerel yönetimlerde etkisi oldukça yüksek. İnşallah iyi bir sonuç çıkar. Hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun. 

HEYECAN YARATTI
Çarşamba Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Soğuk:  Temayülümüz hayırlı olsun. Sizler de önemli görev yapıyorsunuz. Birlikte olduğunuz halkımızın ara sıra eleştirilerini alıyoruz. E-temayül heyecan yarattı. Tabi AK Parti'de yenilik hiç bir zaman bitmiyor. AK Parti ile başlayan değişim süreci devam ediyor. Elektronik ortamda oy kullanmak zamanda almıyor. Hayırlı uğurlu olsun. 

Bafra Belediye Başkan Aday Adayı Tuncay Yurduseven: Temayül yoklaması bir nevi 31 Mart'ı da bize müjdeliyor. Bu anlamda katılan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.  E-temayül çok iyi oldu. Yapılan bu yoklamanın daha sağlıklı ve güvenilir olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kağıt israf etmemiş de olduk. tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

YENİLİKLERİN PARTİSİ 
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Temayül yoklaması ülkemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Tüm Türkiye’de aynı anda yapılan yoklamayla hem başkanları hem de aday adayları üzerinde bir yoklama bir oylama gerçekleştiriyor.   AK Parti her zaman olduğu gibi yenilik ve güzelliklerin partisidir. E-temayül de bu konuda bir ilktir. Bu sistemle tonlarca kağıttan ve zamandan kazanmış olduk. Ve sonuçlar anında genel merkezimize iletilecek. İnşallah diğer partilere de örnek olur. Ben bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. 

EN İYİSİ YAPILACAK
Tekkeköy Belediye Başkanı Aday Adayı Yüksel Öğüten: Halkımızın en fazla istediği şey onların gönlüne girip kapılarını çalarak ellerini sıkmaktır. Kendileri onlara yakın olmamızı istiyorlar. Biz de onların yanında olmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İnşallah bize görev verilirse en iyi şekilde icra etmeye çalışacağız. Bu E-temayül  iyi oldu. Zaman kaybı olamadan genel merkezimiz sonuçları görmüş olacak. Bu bizim için hem heyecan verici hem de önemli. Bu sayede de aday adaylarımız ve teşkilatla bir araya gelmiş olduk. 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu: Öncelikle yapılacak olan temayülün ülkemize ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kavak Belediye Başkanı olarak ilçemize en iyi hizmetleri sunmaya çalıştık. Umarım çıkan sonuçlara göre de hizmet etmeye devam edeceğiz. 

GÜZEL ORTAMDA BİRLEŞTİK
İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öztürk: Biz burada AK Parti'de demokrasinin nasıl işlediğini, nasıl  güzel bir ortamda birleştiğimizi göstermiş oluyoruz. Arkadaşlarımız hür iradesiyle ilk olarak Samsun'da kimi belediye başkanı olarak görmek istiyorlarsa onu oylayacaklar. Bizim görmek istediğimiz de  teşkilatlarımız ve halk ile  iç içe olan Samsun için faydalı görülen arkadaşımızın görev alması.

BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ 
Vezirköprü Belediye Başkan Aday Adayı Yakup İba: Reisimizin bir ifadesi var "Biz millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik". Biz de köprü olmaya geldik. Temayül de bizim için çok önemli. Temayül yoklamamız bayram havası ve şölen şeklinde geçiyor. Eğer seçilirsek Vezirköprü için elimizden geleni yapacağız.

ÇOK SICAK TEVECCÜH VAR
Canik Aday Adayı Caner Göktepe:  Her vatandaş gibi doğduğum ve büyüdüğüm şehre hizmet etmek için yola çıktım. Vatandaşlarımızın yanına AK Partili sıfatıyla gitmek ve cumhurbaşkanımızın arkasında saf tutabilmek bizim için onur kaynaklarından bir tanesidir. Genç olmanın etkisiyle, gençsin, hareketlesin, geceni gündüzünü bu işe verebilirsin gibi milletimizin çok sıcak teveccühü var. Açıkçası beni çok memnun ediyorlar. Zaten derdimiz budur. 

HERKES GÖREVİNİ YAPMALI
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis: Bizler her karara saygılıyız. Demokrasinin güzelliği olarak adayların başvuruları, ben de yaparım demeleri çok güzel. Medeni bir cesarettir. O yüzden herkes taşın altına elini koymalı diye düşünüyorum. Çünkü herkes görevini yaparsa, problem kalmaz. Ülkemizin gelişmesi için çalışacağız, mücadelemize devam edeceğiz. Yapılan temayülün hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Çarşamba Aday Adayı Selami Aslan: Çarşambamıza çok güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Bizden önceki belediye başkanlarımız da çok güzel hizmetlerde bulundu. Hepsinden Allah razı olsun diyorum. İnşallah bu görev bize tebliğ edilirse, Çarşamba halkıyla birlikte istişareler yapacağız, tüm vatandaşların düşüncesini alarak, üretim istihdam ve sosyal projeler ağırlıklı hizmetler yapacağız. İnşallah Allah bize, güzel hizmetler yapmayı nasip eder. 


HABER: Hakan AKGÜN, Dilber BAHADIR

Son Güncelleme: 18.11.2018 17:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner226