Samsun

Samsun Barosu da Harekete Geçti

Samsun Baro Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, sokak ortasında darbedilen Emriye M. ve şiddete tanıklık eden kızının yanında olacaklarını söyledi

Samsun Baro Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, Canik İlçesi’nde öldüresiye dövülen Emriye M’nin yanında olduklarını belirterek, davaya müdahil olacaklarını ifade etti.

‘EMRİYE VE KIZININ YANINDAYIZ’

Eski eş İbrahim Z. tarafından öldüresiye dövülen Emriye M.’yi tedavi gördüğü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret eden Yıldıran, “Failin en ağır şekilde cezalandırılması için mücadele edececeğiz. Samsun Barosu bin 500 avukatıyla Emriye ve kızının yanında” dedi.

Bir anne olarak yaşanan oldaydan etkilendiğini belirten Yıldıran, “Mağdur kadınla görüştüm. Şu an kendini ifade edebilecek durumda değil. Uykuya meyilli. Bu zamana kadar sesi olamamışız maalesef.Kadın Hakları Komisyonu ve Çocuk Hakları Komisyonu ve yönetim olarak konunun takipçisi olacağız. Bu olay hepimizin içini acıttı. Biz hukukçuların daha çok içini acıttı. Bu zamana kadar sesi olamamışız maalesef. Keşke hiç yaşanmasaydı ama bundan sonra yaraları sarmak adına Samsun Barosu bin 500 avukatıyla yanında olacak. Davaya müdahil olacağız” şeklinde konuştu.

Merve İLHAN-Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı