https://youtu.be/8pMSArt3yTI “Teknolojide sıçrama yapmamız şarttı. Ama bürokrasiye ne gönderirsek, ya proje bir yıl bekliyor ya da bütçe yok diye geri çevriliyordu. Bu arada çalışmamız bell...

Mustafa Demir, Vezirköprü'de yol sorunu kalmayacak demişti!.. İşte ilçede son durum! Mustafa Demir, Vezirköprü'de yol sorunu kalmayacak demişti!.. İşte ilçede son durum!
https://youtu.be/8pMSArt3yTI “Teknolojide sıçrama yapmamız şarttı. Ama bürokrasiye ne gönderirsek, ya proje bir yıl bekliyor ya da bütçe yok diye geri çevriliyordu. Bu arada çalışmamız belli ülkelerde kopya kopya ortaya çıkıyordu. Moralimiz bozuktu, birçok alanı denedik olmadı. En son çare Saldıray Berk Paşaya çıktım, “Bürokrasiden habersiz yapalım” dedim. 4 ay… Devletten finansman ve destek almadan, Diyarbakır Askeri Havaalanı hangarında, kişisel imkanlarla çalıştık. Devletten tek kuruş almadık, gizli tuttuk. Daha sonra paşanın himayesinde Gabar, Kato ve Cudi dağlarında testler yaptık, görüntüler aldık. Hatta belgesel çektik dersek yeridir. Bu görüntüler hala mevcut. O gün Paşa bize inandı, biz de başardık. Testler tamamlanınca, bürokrasiye haber verdik. O sırada Hintliler geldi bana… Milyon dolar değil, milyar dolar… Sadece teknoloji paylaşımına bir milyar dolara yakın para teklif ettiler. Vermedik, tüm hakları devlete teslim edeceğimi söyledim ve bugünlere geldik.”Bu sözler, Türkiye’nin milli savunma sanayindegururu olanCumhurbaşkanı Erdoğan’ndamadı, Baykar Teknik MüdürüSelçuk Bayraktar’a aittir…Ona sözünü ettiği fırsatı hazırlayan da3. Ordu Komutanlığısırasında“Ergenekon” kumpas davasıtorbasının içine atılanvatansever asker, Orgeneral Saldıray Berk’tir…Türkiye’nin parasıyla alamadığı insansız hava araçlarını üreterek, terörle mücadele başta olmak üzereülkenin askeri gücüne güçkatan Selçuk Bayraktar ileSaldıray Berk’ibir araya getirenduygu,vatan sevgisidir!..Selçuk Bayraktar’ınönüne bürokratik engel koymak isteyenlerin amacınınne olduğunuanlamak içinAselsan’datank ve uçaklarda milli yazılımıgerçekleştirecekprojeler hazırlayangenç Türk mühendislerininşüpheli ölümlerinebakmak gerekir…Sonrasında datemizleme ve beyazlatma sanayinde,metalurji alanında,havacılık ve uzay araştırmalarında,elektrik, elektronik ve bilgisayar sektöründe,iletişimde,otomotivde,enerjide,kozmetikte,kimyada, tekstilde,tarımda,çimentoda,camda, seramikte,askeri ve zırhlı araçlarda,plastikte,nükleer alanda,fotoğrafçılıkta,boya sanayinde,fiber optiklemedeve manyetik cihazlardakullanılanbor madenininülkeye katacağı ekonomikzenginliküzerineçalışanTürk bilim insanlarınınuçağının düşmesiya da düşürülmesi de…Bu ülke; kaza süsü ilebirçok faili meçhul cinayettebilim insanlarını,askerini,polisini, gazeteci-yazarınıve siyasetçisini,ülkenin önünü kesmeyi amaçlayanhain emellere kurban verdi…O insanların yaşam hikayelerininana teması;vatandı, bayraktı, devletti ve milletti…Bu hain pusulardanders çıkarıp,sağlam durmak vekenetlenmek gerekir…Bu ülkeningelişmesi ve insanlarınınrefahı içinyüreğini ortaya koyanlarınAllah yar ve yardımcısı olsun, diyorum!..