Samsun

Mustafa Demir’e Esnaf İsyanı: Biz Hangi Büyükşehir’e Bağlıyız?

Samsun’da Bafra esnaf odaları başkanları Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa destek paketinin sadece merkez ilçeleri kapsadığını, diğer ilçelerin kapsamda olmadığını belirterek, tepki gösterdi

Samsun’da Bafra esnaf odaları başkanları Büyükşehir Belediyesi’nin acil yardım paketinin ilçelerdeki esnafı kapmamasına isyan etti. Oda başkanları, “Seçimde bizden oy istediklerinde Büyükşehir oluyoruz da, destek paketinde neden Samsun Büyükşehir’e bağlı olmuyoruz” diyerek isyan etti.

“O ZAMAN OY İSTEMEMESİ LAZIM”

Destek paketinin sadece merkez ilçelerde olmasını, diğer ilçelerin kapsamda olmadığını açıklayan Büyükşehir Belediyesi’ne tepkisini dile getiren Bafra Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Karafazlıoğlu, Bafra Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Bafra Bakkallar Odası Başkanı Arif Öztürk, Bafra Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İmdat Akay ve Bafra Şoförler Odası Başkanı Tevfik Tuncay Başkan Demir’in tutumuna isyan edip, “Biz üvey evlat mıyız, eğer Büyükşehir’den ayrıysak, oy zamanı da bizden oy istememesi lazım” dedi.

BÜYÜK ADALETSİZLİK

Büyükşehir Belediyesi’nin adaletsizlik yaptığını belirten Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Karafazlıoğlu, “Samsun merkezdeki odalar mağdur da Bafra’daki oda ve esnaf mağdur değil mi? Bu adaletsizliktir ve üvey evlat muamelesi yapmaktır. Bizi üvey evlatlıktan çıkarsınlar, öz evlatları gibi sahip çıksınlar. Bizler elektrik, su, doğalgaz gibi tüm faturalarımızı Samsun’a yatırıyoruz. Bize Bafra Belediyemizin yardım edecek gücü yok. Yüzlerce dilekçe aldık. Bu dilekçeleri Mustafa Demir’e göndereceğiz Mustafa Bey’den tek ricamız, şapkasını önüne alsın ‘ben ne yaptım ?’ diye baksın. Çünkü yarın karşı karşıya geleceğiz, el sıkışacağız, bize yine gelecekler bizlere talepler de bulunacaklar. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın dışında Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve AK Parti ilçe başkanı İbrahim Semiz’e sesleniyorum; siz neredesiniz, bunları okumuyor musunuz? Biz üvey evlat mıyız” dedi.

LAFA GELİNCE BÜYÜKŞEHİR

Bafra Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ise desteğin tüm ilçelerdeki esnafa verilmesi gerektiğini belirterek, “Biz isterdik ki Samsun’un tüm ilçelerine versin. Maalesef ilçelere vermediğini öğrendik. İsteriz ki bizleri de görsün bizlere de sahip çıksın. Lafa geldiği zaman Büyükşehir, icraata geldiği zaman Büyükşehir değiliz. Bunun adaletli olmadığına inanıyorum. Mustafa Demir’in bu olaya el atmasını canı gönülden istiyorum” diye konuştu.

İKİNCİ SINIF MUAMELESİ

İkinci sınıf insan muamelesi görmekten dolayı rahatsız olduklarını ifade eden Bafra Bakkallar Odası Başkanı Aziz Öztürk, “İkinci sınıf insan muamelesi görmekten rahatsızız, Büyükşehir eğer merkezdeki esnafına biner lira yardım yapıyorsa, çok az esnaf olan ilçelerde yapmaması bizleri üzdü. Oy kullandığımızda biz de Samsun Büyükşehir’e oy kullanıyoruz. Eğer Büyükşehir’den ayrıysak, oy zamanı da bizden oy istememesi lazım. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımızın gözünden kaçmıştır. Bunun en kısa zaman içerisinde düzelteceğine inanıyorum. İl meclisinde 4 meclis üyesi olduğunu biliyorum, bunlar neden bizleri savunmadı onu da merak ediyorum” dedi.

YARDIM BEKLİYORUZ

Bafra Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İmdat Akay, yardımı ilçelerde de beklerinin altını çizerek, ” Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Odalar Birliği Başkanlığı arasında bir protokol imzalanmış, mağdur esnafa bin lira destek verme kararı almışlar, kendilerine çok teşekkür ederiz bunu Samsun Merkezi için düşünmüşler. Bu yardımı ilçelerde ki esnaflar içinde düşüneceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

1.5 YILDIR KONTAK KAPALI

Bafra Şoförler Odası Temsilcisi Tevfik Tuncay ise şunları söyledi: “Bafra’da 500’e yakın servis aracımız 1,5 yıldır kontak kapattı. Evlerine bir kuruş para götüremediler. Bu servisçi arkadaşlarımız çok mağdur oldu. Mağduriyetlerinin giderilmesini Büyük Şehir Belediye Başkanımızdan talep ediyor ve taleplerimizin yerine getireceklerine inanıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu