Mustafa Demir’den Şaşkınlık Yaratan Açıklama! O Görüntülerle Çelişti

Mustafa Demir’den Şaşkınlık Yaratan Açıklama! O Görüntülerle Çelişti
A+
A-
25.05.2021
ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yerel ve yaygın medyada Türkiye gündemine taşınan Kızılırmak Deltası’nda yapılan düğün organizasyonu ile ilgili açıklaması, işletmenin “Kuş cenneti, nikah organizasyonları için sizi bekliyor” ibaresi bulunan reklamıyla çelişmesi şaşkınlık yarattı.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan’ın “UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve uluslararası sözleşmelerle korunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde araç ile girilmesi, gürültü yapılması, imar yapılması yasak olan bu bölgede nikah, düğün gibi organizasyonlar nasıl yapılacaktır?” sorusunu Mustafa Demir’e yöneltti.

Demir, “Böyle bir şey yok. Orada arkadaşımız masa gibi bir şeyler atmış. Bizim kiralama sözleşmemiz belli. Öyle bir şey yapılması mümkün değil. Kalkıp da bunu yayın yapmanın, konu etmenin bir anlamı yok. Öyle bir şey olabilir mi?” ifadeleriyle cevap verdi.

KİMSE BENDEN FAZLA DUYARLI DEĞİL

Demir, İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir’in, Asri Mezarlık’ta bulunan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile 18 silah arkadaşının isimlerinin yer aldığı levhanın kaldırılması ile ilgili sorusuna ise, “Bu konuları dile getirenlere alet olmayın. Siz yakında gittiniz mi hiç? Orada yapılan hizmetlere bakınız. Arkadaşlar orada çalışıyor. Birisi art niyetle yazacak, ben de onlara cevap vereceğim. Yok öyle bir şey, biz işimize bakıyoruz. Şehitlik konusuna gelince de kimse benden daha fazla bu konuda duyarlılığını iddia edemez. Buna hakkı da haddi de yok. Buna bir kısım siyasi ve milletvekili olanlar dahil” dedi.

ŞEHİT KARDEŞİ GÜNDEME TAŞIDI

Samsunlu Şehit İlhan Hamlı’nın kardeşi yazar Ayhan Hamlı tarafından dile getirilen ve levhanın yaklaşık 4 ay önce kaldırıldığını iddia ettiği yazısında Hamlı, uyarılarının dikkate alınmadığını belirtmişti.

Dilber BAHADIR-Mustafa İNAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.