Dünya'nın dört bir yanında olduğu gibi Samsun'da da Avrupa Spor Haftası etkinlikleri devam ediyor. Canik'te minik sporcular herkesi spor yapmaya teşvik etmek için kulaç attı

Mustafa Demir, Vezirköprü'de yol sorunu kalmayacak demişti!.. İşte ilçede son durum! Mustafa Demir, Vezirköprü'de yol sorunu kalmayacak demişti!.. İşte ilçede son durum!

Dünya'nın her yerinde farkındalık oluşturmak için başlatılan 'Avrupa Spor Haftası' kapsamında minik sporcular suya indi. Sporu herkesin gündemine taşımak istediklerini belirten Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Avrupa Spor Haftası'nda amacımız 7'den 70'e herkesin gündemine sporu sokmak. Spor yaparak herkesin sağlıklı olmasını hedefliyoruz. Etkinliklerimiz kapsamında 12 farklı branşta çocuklarımızı sporla tanıştırıyoruz. Bunlardan biride yüzme sporu. Minik çocuklarımızı da bu etkinlik kapsamında yüzme sporu ile tanıştırdık. Herkesin yaşına göre yapabileceği bir spor var. İnşallah koronavirüsten kurtulup biran önce tesislerimizde genciyle yaşlısıyla birlikte spor yapabiliriz" dedi.