Kararı Demir, Verecek! Samsun’da Amisos Kiralandı, Sevgi’ye Talip Çıkmadı…

Kararı Demir, Verecek! Samsun’da Amisos Kiralandı, Sevgi’ye Talip Çıkmadı…
A+
A-
01.10.2021
ABONE OL

Kararı Demir, Verecek! Samsun’da Amisos Kiralandı, Sevgi’ye Talip Çıkmadı… Samsun’da Büyükşehir’e ait Amisos ve Sevgi Kafe dün ihaleye çıktı. İki firmanın katıldığı ihalede Amisos Kafe Samsunlu firmaya kalırken, Sevgi Kafe’ye ise talipli çıkmadı

01 ihale 2 Ana Manşet

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi’ne ait, ve şehrin en çok kazanç sağlanan işetmeleri Amisos ve Sevgi Kafe’nin 10 yıllığına kiralanması için ihaleye çıkıldı. İhaleyi 68 bin 300 lira ile Samsunlu firma alırken, Sevgi Kafe’nin ihalesine katılım olmadı.

01 ihale 2 2 Ana Manşet

EN KAZANÇLI İŞLETMELER
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla dün kapalı zarf usulü ve sonrasında yapılan açık artırma ile 10 yıllık kiraya verilecek olan Amisos Kafe ile Sevgi Kafe’nin ihalesine çıkıldı. Yıllık kira artışı TEFE-TÜFE üzerinden yapılan ve aylık 50 bin lira kirayla ihaleye çıkarılan kafeler, şehrin en kazançlı işletmeleri arasında yer alıyor.

SAMSUNLU FİRMA ALDI
Genel Sekreter İlhan Bayram’ın başkanlığında gerçekleşen ihaleye Ankaralı Serdar Yıldırım’a ait Şakar Gıda Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Samsunlu Berat Kürkçü’ye ait firma Ef-Pa Ticaret girdi. Kapalı usulde gerçekleşen ihaleyi 68 bin 300 TL ile Ef-Pa Ticaret kazandı. Ef-Pa Ticaret’in, 7 yıldır Samsun’da çalışmalarını yürüttüğü, Gazi Devlet Hastanesi ile Garnizon Komutanlığı’na ait kantini de işlettiği öğrenildi. İhalede son kararı ise Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir verecek.

01 ihale 1 Ana Manşet

SEVGİ KAFE’YE TALİPLİ ÇIKMADI
Sevgi Kafe’nin ihalesine ise katılımlı olmadı. İleri bir tarihe atılan ihalenin günü ve saatinin ileride ilan edileceği öğrenildi. Sevgi Kafe’nin günlük cirosunun hafta içinde 25-30, hafta sonları ise 35-40 bin lira arasında olduğu tahmin ediliyor.

Encümen Toplantıları ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Hakan AKGÜN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.