Kaleci Alp Tutar’dan SMG’ye Özel Açıklamalar…

Kaleci Alp Tutar’dan SMG’ye Özel Açıklamalar…
A+
A-
08.09.2021
ABONE OL

Kaleci Alp Tutar’dan SMG’ye Özel Açıklamalar… ‘Kendimi Evimde Hissediyorum’

Kırmızı Beyazlıların genç kalecisi Alp Tutar, Samsunspor taraftarının enerjisinin kendisini çok etkilediğini belirterek, şampiyonluğu takımla birlikte yaşamak istediğini söyledi

WhatsApp Image 2021 09 07 at 21.32.18

TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU
Samsun Medya Grubu Spor Müdürü Esra Vural’a özel açıklamalarda bulunan 24 yaşındaki kaleci Alp Tutar, “Yurt dışında çocukken ekranlardan Samsunspor maçlarını izliyordum. Süper Lig’de çok başarılıydı ve taraftar beni çok etkilemişti. Daha sonra transfer olup, stada ilk girdiğimde taraftar yüzde 50 kapasitede olsa da o atmosferi görünce babamı aradım ve ona ‘Baba stadın girişinde tüylerim diken diken oldu’ dedim. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Tek isteğim, iyi günde kötü günde bu takıma beraber sahip çıkıp, güçlü olup Süper Lig’e çıkarmak. Bunu sadece biz kulüp olarak yapamayız taraftarımızın da yanında olması gerekiyor” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 09 07 at 21.32.19

SICAK KARŞILANDIM
Samsun’a geldiği ilk günden itibaren çok sıcak karşılandığını, belirten Tutar, ” Yaklaşık 2 ila 3 aydır Samsunspor’dayım. Kulübüyle, personeliyle, şehri ile çok sıcak karşılandım. Benim ailem Hollanda’da onlardan uzak olduğum için özellikle kulüpteki personel sağ olsunlar o eksikliği hissettirmiyor. Samsun’da kendimi evimde gibi hissediyorum. 3 kaleci de çok iyi arkadaşız. Dışarıda beraber geziyoruz fakat aramızda güzel bir rekabette var. Bunun, üçümüzü daha ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Takımı bir sezon beraber götüreceğiz. Kamp dönemiz ağır geçti. Farklı bir ligden, büyük bir takıma ve camiaya gelmenin farkını hissettim. Ama çabuk alıştım. Kendimi iyi ve fit hissediyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 09 07 at 21.32.17

SONU ŞAMPİYONLUK OLSUN
Samsunspor’daki hedefini açıklayan kaleci, “Samsunspor’daki ilk hedefim takımımızı Süper Lig’e çıkarmak. Her şeyden önce kulübümüz ve armamız geliyor. Daha sonra kişisel baktığımda şans geldiğinde formanın ve armanın hakkını verip, görevimi yerine getirmek. Kulübe güzel katkıda bulunup, belki de Avrupa’ya taşımak diyebilirim” derken taraftarada seslenerek, “Bu şehre ve kulübe geldim. Gerçekten çok güçlü ve köklü bir kulüp olduğunu bana direk hissettirdi. Taraftarımız bizi yalnız bırakmasın. Kutlama yapacaksak beraber yapacağız, yeri gelecek üzüleceğiz yine beraber olacağız. Sonu şampiyonluk olsun İnşallah” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 07 at 21.32.21

R.A. : Yılport Samsunpsor’un kalecisi Alp Tutar, alt yapıdaki gençlerin çok çalışmasını, formayı kapmak için mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Özel Haber Esra VURAL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.