Samsun

Gülsan esnafı çözüm bekliyor

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, sanayi esnafının fiyat tepkisini Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiklerini söyledi

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, TOKİ tarafından Toybelen’de yaptırılan yeni sanayi sitesinin mülk fiyatlarının makul seviyelere çekilmesi ve ödeme kolaylığı sunulması için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile görüştüklerini ve çözüm önerileri sunduklarını belirtti.

EKİP OLUŞTURULACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin en son yaptığı açıklamada, TOKİ’nin belirlediği metrekare fiyatları ve ödeme şartlarına karşı sanayi esnafının tepkisi olduğunu söyleyen Aydın, ”Fiyatların değerlendirmeye alınmasını istedik. Belediye çalışanlarından ekip oluşturup esnafı dinleyeceklerini söylediler.Esnafın sorunları bir şekilde anlayıp dile getireceklerine inanıyorum. Esnafın kira ödeyerek dükkan sahibi olacağına inancım tam” dedi.
ÖNERİLERİMİZİ SUNDUK

Fiyatları TOKİ’nin belirlediğini kaydeden Aydın, ”Onlara göre şu anki koşullarda fiyatlar normal olabilir. Pandemi döneminde ekonomik zorluklar yaşanırken, esnafın bu fiyatların altından kalkamayacağını izah ettik. Rakamlar onlar açısından normal olabilir ama esnaf açısından değil. Ödeyebileceğimiz şartları kendilerine ilettik. Makul değerlerde ödeme şartları oluşturulmasını istedik. Çözüm olayında da belirli öneriler sunduk” diye konuştu.

ÇOĞUNLUK FAYDALANMALI

Tüm esnafların Toybelen Sanayi Sitesi’nden faydalanmasını istediklerini belirten Aydın şunları söyledi, “Eğer fiyatlar aşağı çekilmezse ve kolaylık sağlanmazsa küçük esnaf, bundan faydalanamayacak. Durum böyle olursa, her esnafın dükkan sahibi olma hedefimize ulaşamamış olacağız. Biz bunun için gerekli mücadelemizi vereceğiz. Fiyatları daha makul yerlere çekseniz bile yine de dükkan sahibi olamayacak esnaflar olacak. Bu durum zaten kaçınılmaz. Bizim amacımız buradan çoğunluğun faydalanmış olmasıdır. Biz yatırımcının değil de, alın teri döken esnafın mülk sahibi olmasını istiyoruz.”

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı