Meclis’te Şok! Mustafa Demir, Samsunspor Kongresi’nde Söylediklerinle Ters Düştü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Derneği Kongresi’nde dile getirdiği konunun tam tersini Meclis’te açıklayınca, şaşkınlık şoku yaşandı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor kongresinde dile getirdiği “10 yıllık sözleşme” konusunun tam tersiniMeclis’te konuşunca, üyeler arasında şaşkınlık yaşandı. Demir, hızını alamayıp, kendini eleştirenlere de çattı. MECLIS SAMSUNSPOR HASAN IPEK scaled Ana Manşet ELEŞTİRENLERE ÇATTI Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı Meclis Toplantısı’nda CHP’li Üye Hasan İpek, Mustafa Demir’e “Samsunspor’un Olağan Genel Kurulu’nda Samsunspor Tesisleri’nin 10 yıllığına kulübe verilmesi ile ilgili bir meclis kararı gerekir, demişsiniz. Biz de meclise gelirse kabul ederiz dedik. Bunun ile ilgili meclise konuyu getirecek misiniz?” sorusunu yöneltti.
MECLIS SAMSUNSPOR DEMIR scaled Ana Manşet Başkan Demir, “Samsunspor profesyonel bir kulüp. Belediyeler profesyonel kulüplere nakdi hiç bir yardım yapamazlar. Ama birileri siyasi amaçlarla bizi hedef almaya çalışıyor, buna asla prim vermeyiz. Samsunspor Derneği’nin Genel Kurulu’nda daki faaliyet raporuna Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan yayınlar yaptılar. Dernekte o yöneticilere, Samsunspor’a ne verdiklerini sorgulamak lazım. Bir büyükşehir belediye başkanı ve yönetimi, meclisiyle beraber şehrin markası kulübünün yanında olmaz mı? Bunun aksini düşünmek sakat beyinlerin işidir. Batıpark ile ilgili böyle bir kararı meclise getirmeyi biz uygun görmeyiz. Niye Batıpark tüm bir milyon 351 bin insanın bir tek bir spor alanına orayı bağlayamazsınız” dedi. MECLIS SAMSUNSPOR 1 Ana Manşet TESİSLER KALDIRILACAK Sahildeki tüm spor tesislerini kaldıracaklarını da belirten Demir, “Biz uygun zamanda, uygun yer bulduğumuzda ki bunun üzerinde çalışıyoruz; bir profesyonel futbol kulübünün her alanda ihtiyacını karşılayacak bir tesis yapılacak” dedi.
DEMİR NE DEMİŞTİ? Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Kongresi’nde Divan Kurulu tarafından gündeme getirilen 10 yıllık kira sözleşmesinin yapılmaması konusunda yaptığı savunmada, 3 yıllık sözleşmenin encümen kararıyla alındığını, 10 yıllık sözleşme için de meclis kararının gerektiğini söylemişti. demir samsunspor ic3 Ana Manşet demir samsunspor ic2 Ana Manşet demir samsunspor ic1 Ana Manşet