Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenecek olan 7. Olağan İl Kongresi ve gardaki Samsun-Sivas Demir Yolu Hattı Modernizasyonunun Tamamlanması Töreni'ne katılmak üzere Samsun'a geldi. Erdoğan açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen Samsun 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşuyor. Erdoğan, İzmir'de 58 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

(İzmir'deki deprem)

Seferihisar merkezli olarak İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle bir kez daha İzmirli kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremde 58 can kaybı var. Deprem sonrası 896 yaralımız var. Depremden etkilenen İzmirli kardeşlerimizin yaralarını soğuklar ve yağışlar bastırmadan sarmakta kararlıyız.

Gençlerimize her alanda bunun için altyapıyı bırakmakta kararlıyız.

Samsun'dan çok daha fazla destek bekliyorum.

Gözden kaçırmayın

Samsun'da Panik Dolu Anlar! Samsun'da Panik Dolu Anlar!

Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz. Her fırsatta AK Parti milletin partisidir diyoruz. Her kim bu gerçeği unutur AK Parti'yi şahsi hesapları haline getirmeye kalkarsa karşısında milletimizle bizi bulur.

Üye sayımız şu an itibariyle 11 milyonu aştı. Üye sayımızı sürekli artırmamız demek seçimden önce seçim kazanmak demek. Samsun seçimden önce seçim kazanmaya var mıyız?

Karşımızda son asrın muktedirleri var. Bu zalimlere artık oyunun değiştiğini kabul ettirmek kolay olmuyor. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar. Bu değişim selinin önüne set kurabilmeleri mümkün değil. Türkiye'yi vesayetle esir alamadılar, Türkiye'yi terörle dize getiremediler, Türkiye'ye darbeyle yıkamadılar, Türkiye'yi tehditle, kuşatmayla, ambargoyla prangaya çekemediler, Türkiye'yi ekonomi ile de alt edemeyecekler.

155 ülkeye yardım elimizi uzattık. Yok demedik, hepsinin yardımına koştuk. Maske, tulum, ilaç gönderdik. Ne var elimizde hepsini paylaştık. Biz bu dünyada alan el değil veren el olduğumuzu ispatladık. Suriye, Libya'da, Azerbaycan'da kardeşlerimizin yanında biz varız. Akdeniz'den Karabağ'a her yerdeyiz.

Bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Her büyük sıçrayışta olduğu gibi bedeller ödüyoruz. Şehitler verdik. İdlib'de Afrin'de Zeytin Dalı'nda Pençe Harekatı'nda şehitler verdik. Kurdukları tuzakları başlarına geçirdik. Türkiye olarak siyasi ve ekonomik olarak dünyada en büyükler arasında yer alacaktır.

İnşallah gelecek çok daha farklı olacak. Bazıları gibi boşa konuşmuyoruz. Bizim referansımız ülkemize kazandırdıklarımız. Samsun'a son 18 yılda toplam 30 milyar lirayı aşan yatırım yaptık. Önümüzdeki dönemde Samsun, Kavak ve Çarşamba'da 4750 kapasiteli yurtları öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Şehrimize 35 bin seyirci kapasiteli bir stadyumla birlikte toplam 77 adet spor tesisi yaptık. Samsun'a bu saatten sonra artık Süper Lig'e çıkmak yakışır. 147 adet spor tesisinin bakım ve onarımını gerçekleştirdik. 4 adet millet bahçesi projemiz bulunuyor.

Hepinizi kalbi duygularla selamlıyorum, kalın sağlıcakla.