https://youtu.be/sN4wzRG2_rU CHP’li Gülizar Biçer Karaca Sordu: “Mustafa Demir Neden Hala Görevde?”  Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet olayını hatırlatan CHP Genel Başka...

Canik'te vatandaşa ücretsiz karpuz Canik'te vatandaşa ücretsiz karpuz
https://youtu.be/sN4wzRG2_rU CHP’li Gülizar Biçer Karaca Sordu: “Mustafa Demir Neden Hala Görevde?”  Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet olayını hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, skandalın hesabını soracaklarını söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Gülizar Biçer Karaca, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde usulsüzlüklerin yapıldığını öne sürerek, Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş’ın makam odasındaki kasada çıkan milyonlarca liranın nereden geldiğini ve Başkan Mustafa Demir neden hala görevde olduğunusordu. WhatsApp Image 2021 12 22 at 16.09.37 2 Ana Manşet “HESABI SORULACAK” Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan ihraç edilen vatandaşları dinlemek için “KHK mağdurları ile buluşuyoruz” programına katılmak ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek amacıyla Samsun’a gelen CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Gülizar Biçer Karaca ve beraberindeki heyet, CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni gündemine alan Karaca, Başkan Mustafa Demir’e eleştirilerde bulundu. Karaca, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘rüşvet ve yolsuzluk’ skandalının hesabını soracaklarını söyledi. WhatsApp Image 2021 12 22 at 16.09.36 1 Ana Manşet YALOVA İLE SAMSUN’UN NE FARKI VAR? “Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde çok büyük bir ‘yolsuzluk ve rüşvet’ skandalı gerçekleştiğini” öne süren “Ne oldu sonrasında? Mali Hizmetler Daire Başkanı hakkında ceza verildi. Kasasından 20 milyon liralık servet çıktı. Yalova Belediye Başkanımız ihbar ettiği halde apar topar görevden alınıyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı halen görevinde. Neden? Ne fark var? Bir tek fark var arkadaşlar. Üstelik Samsun Büyükşehir’deki yolsuzluk miktarı Yalova’yı 10’a katlayacak kadar büyük. Tek fark Yalova Belediye Başkanının CHP’li olması. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanının ise AK Partili. CHP iktidarında yolsuzluğu kim yaparsa yapsın kayırmacılık olmadan, suçu ne ise cezası hayata geçirilecek. Hesap verecek” dedi.
WhatsApp Image 2021 12 22 at 16.09.36 Ana Manşet YAKAKENT KORUNUYOR Karaca, Yakakent Belediyesi’ndeki gri pasaport soruşturması ile ilgili de yaptığı açıklamada “Bir belediye başkanı, soruşturmadan onlarca kişiye gri pasaport verilmesinin önünü açıyor. Bunun gibi bu suçu işleyenlerinde hesabı sorulacak. Ne oldu? Samsun’un Yakakent İlçesi’nde 68 kişi ‘kültürel faaliyet’ adı altında yurtdışına gönderildi. Samsun’dan mı gönderildi? Hayır. Güneydoğu Anadolu bölgesinden. Belediye Başkan yardımcısı gözetiminde, meclis üyeleri, Samsun Valiliği kandırılarak yurtdışına gönderdiler. Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, hakkında soruşturma izni çıktı. Sonra ne oldu? Eğer bunu CHP’li belediye başkanı yapsa ne olurdu? 1 gün bile görevde tutmazlardı. Ama kendilerinden olunca işte böyle korunuyor” diye konuştu. Bu arada, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, ülke ekonomisi ve döviz kurundaki hareketlilik ile alınan kararları eleştirdi, Toplantıya, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın’ın yanı sıra, İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ile Neslihan Hancıoğlu, İl Başkanı Fatih Türkel, İlçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
Hakan AKGÜN, Umut Can EREN