Samsun

Calven Sofa, Dünya’ya Açılmaya Devam Ediyor…Artık Afrika’da

Samsun'un Bafra İlçesi'nde 30 yıldır tüm dünyaya yatak, baza ve başlık üretimi yapan Calven Sofa'nın, 2'nci ve yeni firması olan Yataks, dünyada birçok bölgenin ardından Afrika'da da bölge deposunu açtı

Samsun’da 30 yılda dünyaya açılmayı başaran Calven Sofa, 2’inci ve yeni firması olan Yataks’ın, Fransa, Almanya ve Rusya gibi ülkelerin yanısıra Boşnak ülkeleri ve Balkanlar’ın ardından Afrika bölgesine de deposunu açtı. Kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Calve Sofa, Afrika’nın tüm bölgelerine ulaşmayı hedefliyor.

AFRİKA’YA DEPO AÇILDI
Dünyadaki birçok ülke ve bölgeye ihracat yaptıklarını belirten Calven Sofa Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Recep Çay, “Yataks adı altında yeni bir firmamız var. Yataks’ın Afrika bölgesine deposunu açtık. Orada Afrika’nın tamamına ulaşmayı hedefliyoruz. Çok büyük bir depo açtık. Hedeflerimiz bitmiyor. Elimizden gelenin daha iyisini yapma adına uğraşlarımızı sürdürüyoruz. Diğer ülkelerde de kendi mağazalarımızda hizmet vermekteyiz. Bu şekilde bir hizmet anlayışımız var. Yakın zamanda nasip olursa Afganistan’da bölge deposu açmayı düşünüyoruz” dedi.

33 YILLIK HİZMET
Calven Sofa’nın 33 yıldır hizmet verdiğini belirten Çay, ”Koltuk üretiminden yatak üretimine geçiş yapıp, genel olarak yatak, baza ve başlık şeklinde üretim yapmaktayız. Anlayışımız tamamen müşteri memnuniyetine dayalı. İlkemiz olan sağlamlık ve kalite bizim için çok önemli. Müşterimizin isteyebileceği ve memnun olabileceği şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefi Türkiye’ye ulaştırdığımızı düşünüyorum. Bunun ardından yurdışına da ihracat yapıyoruz. Üretim anlamında 100’e yakın çalışan sayımız var” diye konuştu.

ANLAYIŞIMIZ ‘MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ’
”Türkiye’nin yarısına hizmet veriyoruz” diyen Çay, şunları söyledi: ”Türkiye’de 350’yi aşkın mağaza sayımız var. Biz perakendeci arkadaşlarımza ürünlerimizi sevkediyoruz ve onlar da müşterilerin hizmetine sunuyor. Genel olarak bizim ve çalışan arkadaşlarımızın anlayışı müşteri memnuniyetinden geçiyor. Ürünümüzü alacak olan insanların sağlam, güvenilir ve konforlu bir ürün alması en büyük önceliğimiz. Ödemiş olduğu ücretin karşılığını gönül rahatlığıyla konfor ve kalite olarak geri dönüş alması gerekiyor.”

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı