Genel

Başkan Sandıkçı yakından takip ediyor! Samsun Şehir Hastanesi için yoğun çalışma

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun’un Canik ilçesinde kurulacak olan Şehir Hastanesi’ndeki çalışmalar hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu

Samsun’un Canik ilçesinde 234 bin 371 metre kare alan üzerine kurulacak olan Samsun Şehir Hastanesinin ihale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalar devam ediyor. 1 milyar liranın üzerinde bir maliyetle yapılacak olan hastane sağlık kenti Samsun’un güçlü sağlık yapısına daha da güç katacak.

Başkan Sandıkçı yakından takip ediyor! Samsun Şehir Hastanesi için yoğun çalışma - Genel

YOĞUN ÇALIŞMASamsun Şehir Hastanesi’ndeki çalışmaları yakından takip eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, GelişenveDeğişenCanikİçin hastagiyle sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Şehir Hastanesi alanındayız. Çalışmalarımız hummalı şekilde sürüyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Sandıkçı yakından takip ediyor! Samsun Şehir Hastanesi için yoğun çalışma - Genel

SON DERECE MODERN OLACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmasında Samsun Şehir Hastanesi’nin ihale sürecinin tamamlandığını açıkladı. Samsun Şehir Hastanesi için aylar önceden zemin etüt çalışmaları başlamıştı. İhale sürecinin tamamlanması ile birlikte çalışmalar hız kazandı. Canik ilçesinde 234 bin 371 metre kare alana yapılacak hastane son derece modern ve teknolojik cihazlarla donatılmış olacak. Hastane bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi de bulunduracak. Tüm odaları tek yataklı olarak dizayn edilecek olan hastanede ayrıca 200 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi olacak.

Başkan Sandıkçı yakından takip ediyor! Samsun Şehir Hastanesi için yoğun çalışma - Genel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı