Samsun

Başkan Deveci’nin Haciz İsyanı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyeye peş peşe gelen icraların ardından bu kez de düğün salonlarının olduğu ek hizmet binasının haczedilmesine isyan etti

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, AK Partili eski yönetimin borçları nedeniyle peş peşe gelen icraların ardından kamuya hizmet veren ve düğün salonlarının bulunduğu ek binaya da haciz gelmesine tepki göstererek, “Madem satacaksınız, buyurun Atakum Belediyesi’nin hizmet verdiği binayı satın. Ben çadırda hizmet ederim” ifadeleriyle adeta isyanını dile getirdi.

BİNA VE ARSANIN DEĞERİ TESPİT EDİLDİ
AK Partili eski yönetimin borçları nedeniyle kapısından icra memurları eksilmeyen CHP’li Atakum Belediyesi’nde Kasım ayında yapılan açılış töreninin haciz baskınına uğramasının ve Başkan Av. Cemil Deveci’nin makam odasının haczedilmesinin ardından, bu kez de icra memurları, düğün salonlarının bulunduğu ek binanın kapısına dayandı. 30 yıllık meslek hayatında böyle bir durumla karşılaşmadığını belirten Başkan Deveci, “Bu hukuk dışı bir şey. Kamu binasını satacaksanız buyurun Atakum Belediyesi’nin hizmet verdiği binayı satın. Ben çadırda hizmet ederim” dedi.

‘İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEYLE KARŞILAŞTIM’
Göreve geldiği günden bu yana hacizle karşı karşıya olduklarını belirten Başkan Deveci, “Ben 30 yıllık avukatım, bu süre boyunca böyle bir şeyle karşılaşmadım. Kamu hizmet binalarının satışına karar veriliyor. İcra memuru kimseye sormadan geliyor ve tespit yapıyor. Mahkeme de icra memurunun raporuna dayanarak, bizim itirazlarımızı ve sunduğumuz belgeleri kale almadan karar veriyor” şeklinde konuştu.

‘BU BİNAYI SATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK’
Halka hizmet veren düğün salonlarının haczedilmesine tepki gösteren Başkan Deveci, “Sadece düğünleri değil, başka sosyal hizmetleri bu binada yapıyoruz. Halka hizmet verdiğim yer ayrı, belediye çalışanlarının rahat ettiği yer ayrı. Kamuya hizmet verdiğimiz yerleri satmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Atakum ve Atakum halkının, malını, parasını çalmıyorum, çaldırmıyorum. Kimseye de yedirmeyeceğim. İki yıldır yapmaya çalıştığım şey bu” ifadelerini kullandı.

‘BANA DESTEK OLSUNLAR’
Borcunu ödemek için destek isteyen Başkan Deveci sözlerini şöyle sürdürdü, “Atakum Belediyesi’nin borcu var. Devletten, bana kredi vermesi için talepte bulundum. Esnafa borcumuz var, sadece benim değil tüm belediyelerin borcu var. Bu sıkıntılı dönemde esnafa olan borcumuzu ödeyelim. Bu alacaklılar güçlü ve iktidara yakın isimler. Bana destek olsunlar. Kredi çıkarmama yardımcı olsunlar ve ben de borçlarımı ödeyeyim. İlk geldiğim gün çağrı yaptım, her fırsatta çağrı yapıyorum ve sizin aracılığınızla bir kez daha çağrı yapıyorum; Ticaret ve Sanayi Odası, esnaf odaları sizin üyelerinizin belediyelerden alacağı var. Üyelerinize destek olun ve devlet buna bir çözüm bulsun. Burası devletin bir organı. Borcumuz var ve ödeyeceğiz ama devletin hizmet alanlarını yok pahasına satarak değil. Buna tüm gücümle engel olmaya çalışacağım.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı