Samsunspor

Başkan Deveci Sordu, ‘Kar’ O Kara Günü Anlattı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 201 Ocak 1989 kazası sonrası felç kalan Samsunspor eski futbolcusu ve başkanı Emin Kar ile o kara günü yad etti. Deveci sordu, Kar o gün neler yaşandığını anlattı 

Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği trafik kazasında felç kalan ve tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren Kırmızı-Beyazlıların eski futbolcusu ve başkanı Emin Kar, o 3 saniyelik kaza anını unutamadığını söyledi.

Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Emin Kar ile bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, o kara günü yad etti. Başkan Deveci, Türk futbolunun spor sayfalarının o gün en kara sayfalar olduğunu ifade ederek Emin Kar’a 32 yıl önceki kaza anını sordu. Kar’da, ”O 3 saniyelik kaza anını hiç unutamıyorum. Sabah kahvaltımızı yaptık ve yola çıktık. Havza çıkışı yoğun  kar yağışı vardı. Şöförümüz Asım Özkan zincir takıyor ve biz hiçbirşeyden habersiz arkadaşlarımızla kar topu oynuyorduk. Daha sonra zinciri söktük ve Havza çıkışı kaza oldu. Ne yazıkki o otobüs denilen gibi bir daha deplasmandan geri dönmedi” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu