Samsun

Bakan Koca’dan Samsun mesajı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısında en çok artışın Kırklareli, Çanakkale, Bayburt, İstanbul ve Tekirdağ'da olduğunu açıkladı. En çok azalma gösteren iller ise Samsun ve Ardahan oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısında en çok artışın Kırklareli, Çanakkale, Bayburt, İstanbul ve Tekirdağ’da olduğunu açıkladı. En çok azalma gösteren iller ise Samsun ve Ardahan oldu.

 

Dün günlük vaka sayısının 60 bine yaklaşması ve salgının kontrol altına alınmasının zorlaşması üzerine yeni tedbirler alındı. Ramazan’da kısmi kapanma dönemi ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamasından restoranların servis şekline kadar birçok noktada düzenlemeye gidildi.

EN ÇOK VAKA ARTIŞI GÖRÜLEN 5 İL

Kötü gidişatı işaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından bir paylaştım yaptı. Koca’nın tweetinde iki grafik ve şu ifadeler yer aldı: “100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısında en çok artış Kırklareli, Çanakkale, Bayburt, İstanbul ve Tekirdağ’da oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu