Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde iş yerlerini kapatan esnafa vermiş oldukları bin TL’lik desteği, sadece Samsun merkez ilçeleri kapsayınca Bafra esnafı tepki gösterdi. Samsun Büyükşe...

Şahinkaya Kanyonu'na yoğun ilgi! Şahinkaya Kanyonu'na yoğun ilgi!
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde iş yerlerini kapatan esnafa vermiş oldukları bin TL’lik desteği, sadece Samsun merkez ilçeleri kapsayınca Bafra esnafı tepki gösterdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ile yaptığı görüşmelerin ardından pandemi döneminde esnafa yönelik acil yardım paketini açıkladı.
İMZALAR ATILDI Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen törene Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün ve SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler katıldı. İmzalanan protokol kapsamında SESOB tarafından merkez ilçelerde belirlenen yaklaşık 5 bin esnafa 1000 liralık maddi destek ulaştırılacak. Esnaflar 15 Haziran’a kadar SESOB’ a başvuruda bulunarak bu desteği alabilecek. İLÇELERDEN TEPKİ GELDİ Belediyenin yaptığı yardımın sadece Samsun Merkez ilçelerde ki esnafa yapılmasına tepkiler gelmeye başladı. “BİZ ÜVEY EVLAT MIYIZ?” Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma,yaptığı açıklamada; Destek paketinin sadece merkez ilçelerde olmasını, diğer ilçelerin kapsamda olmadığını açıklayan Büyükşehir Belediyesi’ne tepkisini dile getiren Başkan Adem Osma, “Lokanta, kahvehane, berber ve kuaför esnafı ile servis taşımacılığı yapan esnafa 1.000 TL nakdi yardım yapma kararı alınmış. Bu duyarlı davranış için teşekkür ediyoruz. Lakin Büyükşehir Belediyesi sadece merkezden ibaret değil, bu yapılan ayrımcılıktan başka ne olabilir. İlçeler üvey evlat merkezdekiler öz evlat öyle mi? Salıpazarı’ndaki esnafın ödediği Bağ-Kur primi ile merkezdeki farklı mı? Salıpazarı’nda esnaf vergi ödemiyor sadece merkez mi ödüyor? Salıpazarı esnafının bakmakla yükümlü olduğu ailesi yok mu? Yapılan bu ayrımcılığı şiddetle kınıyorum” dedi. TÜM İLÇELERDE UYGULANSIN Bafra esnafı, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bin TL’lik yardımın sadece merkez ilçelerde değil tüm ilçelerde uygulanması gerektiğini dile getirdi.