Genel

Asgari ücret Zammı Açıklandı

Milyonlarca işçinin beklediği asgari ücret zammı Asgari Ücret Komisyonu Toplantısından sonra son dakika haberi olarak açıklandı.Asgari ücret tespit komisyonu 2021 yılı ücretini karara bağladı. 2021 yılı asgari ücret miktarı2 bin 825 TL olarak belirlendi.

7 milyon işçinin merak ettiği 2021’de asgari ücret ne kadar oldu? sorusu yanıt bulmuş oldu. Toplantının ardından 2021 yılında asgari ücrete yapılan zam oranı Bakan Selçuk tarafından açıklandı. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücret belli oldu
Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün 2021 asgari ücret zammının açıklandığı son toplantıyı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta yapılan 3. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısının ardından TÜİK, 2 bin 792.10 lira asgari ücret önermişti.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu geçtiğimiz hafta, 2021 yılı asgari ücret artışını belirlemek için 3. toplantı görüşmesini yapmıştı. 22 Aralık’ta yapılan toplantıya Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (Türk-İş) başkanlığında katılım olmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere son toplantı sona erdi. Toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlık etti.

Asgari ücret Zammı Açıklandı - Genel

Asgari ücret Zammı Açıklandı - Genel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı