Bu memleket ne çektiyse,riyakarlıktan çekti...Adam; "Demokratım"diyor,demokrasininaskıya alındığıdarbeleri,savunmaya kalkışıyor...Adam; "özgürlükçüyüm"

Gözden kaçırmayın

Başkan Cemil Deveci, Ata Toprağını Kılıçdaroğlu'na Teslim Etti! Başkan Cemil Deveci, Ata Toprağını Kılıçdaroğlu'na Teslim Etti!
Bu memleket ne çektiyse,riyakarlıktan çekti...Adam; "Demokratım"diyor,demokrasininaskıya alındığıdarbeleri,savunmaya kalkışıyor...Adam; "özgürlükçüyüm"diyor, başkalarınıngiyim kuşamına karışıyor...Adam; "Müslümanım" diyor,yalan, iftira ve kumpaslarlainsanlarınhayatını karartıyor...Adam; "Allah'tan korkarım" diyor,kamu malını çalıp, çırpıyor...Rahmetli Cemil Meriç'inşu sözü,bu riyakarlığıöyle güzel anlatıyor ki..."Bu memlekette, sağcı-solcu, ilerici-gerici yoktur. Bu memlekette namuslular ve namussuzlar vardır"...Kavram kargaşası içinde,at izinin it izinekarışması veatın önüne et, itin önüne de ot konulmasıtesadüf değildir!..Özdemir Asaf,"Bütün renkler kirleniyordu,önceliği beyaza verdiler"dizelerinde,önce toplumdagüven abidelerininhedef seçildiğinihatırlatmıştır!..Bu ülkede,namuslu insanları hedef seçip"İtibarsızlaştırma"operasyonlarıylatoplum gözündeküçük düşürmek,bu oyununen önemli silahıdır!..Kaç insan işinden oldu,kaç insan hapis yattı,kaç insan onuru yüzünden intihar etti!..Türkiye, her şeyin sahtesindenkurtulmak zorundadır...Nasıl mı?..Tıpkı yaralı kuşun,Hz. Süleyman'danistediği gibi...Bir gün yaralı bir kuş, Hz. Süleyman'a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler. Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır. Ve ona sorar;"Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?"Derviş kendini savunur;"Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı."Bunun üzerine Hz. Süleyman, kuşa döner ve der ki;"Bak, bu adam da haklı. Sen niye kaçmadın? O sana sinsice yaklaşmamış. Sen hakkını savunabilirdin. Şimdi kolum kanadım kırıldı diye şikayet ediyorsun?"Kuşun kendisini savunması, Hz. Süleyman'ı da şaşırtır;"Efendim, ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı, hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah'tan korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım."Hz. Süleyman, bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister. "Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın" diye emreder. Yaralı kuş o anda; "Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın" diyerek öne atılır."Neden?" diye sorar Hz. Süleyman. Kuş sebebini şöyle açıklar;"Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar... Siz en iyisi mi bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın... Çıkartın ki benim gibi kuşlar, bundan sonra aldanmasın." Yani, toplumundeğerleriüzerindenhalkı aldatanlarafırsat verilmezse,bu kısır çekişmeler sonaerer vehuzur gelir!..