Samsun

Samsun’daki Sahilde Her Yer Devimli Dostlarla Dolu

Samsun’daki Sahilde Her Yer Devimli Dostlarla Dolu Samsun’un İlkadım İlçesi’nde sahildeki kayalıkları mesken  tutan 100’e yakın kedi sevimlilikleriyle dikkat çekiyor

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde bulunan Sevgipark mevki Sahil Yolu’nda yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlar onlarca kediyle karşılaşıyor. Kayalıkları mesken tutan kedilerin zamanla sayıları daha da artıyor. Her sabah yürüyüş yapan vatandaşlar ise 100’e yakın kediye şefkatle bakıyor. Kimi mamasını alıyor kimisi ise su getiriyor. İnsanlardan kaçmayan kediler, yüzlerde tebessüm oluşturuyor.

Samsun'daki Sahilde Her Yer Devimli Dostlarla Dolu - Samsun
 

AÇ KALMASINLAR
Bölgede yürüyüş yapan Hasan Uzun, “15-20 senedir burada geziyorum. Bunlar birkaç taneydi. Şimdi ise belki 100 tane var. Kısıtlamada bu hayvanlar aç kalıyor. Herkes bir şeyler alarak getirirdi. Su getiriyorlar, yiyecek getiriyorlar. Birinin elinde bir poşet gördükleri zaman hemen peşlerinden koşuyorlar. Kediler kayalıkların altında kalıyor. Bazen öyle dalgalar oluyor ki, taşların altında dalgalarla mücadele ediyorlar” dedi.
Her sabah elleriyle kedileri beslediğini söyleyen bir vatandaş ise “Hepsinin ismi var. Çok küçükken tanıyorum bunları. Yavruları var, onlara torunlarım diyorum. Hemen hemen 2 yıldır besliyorum. Ben onları tanıdığım gibi onlar da beni tanıyorlar. Sesimden tanıyorlar. Aşağıdan beni gördükleri zaman koşarak yanımıza geliyorlar” diye konuştu. Kayalıkları mesken tutarak buraya ‘kedi sahili’ haline getiren sevimli patiler, buradan geçenlerin ilgisiyle karşılaşıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu